Cauta pe site:  
     Prima pagină » Instituţii » Consiliul General al Mun. Bucureşti » Componenţa » Comisii de specialitate Micşorează fontul Măreşte Fontul  
  Directia Generala Administratie si Relatia cu CGMB - Comisii de specialitate




 

COMISIILE DE SPECIALITATE ale Consiliului General al Municipiului Bucureşti

1. HOTĂRÂREA NR. 667/14.11.2019 PRIVIND  MODIFICAREA HOTĂRÂRII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCUREȘTI NR.149/2016  PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CGMB

2. HOTARARE nr. 604 din 2019-10-24 PRIVIND  MODIFICAREA ȘI COMPLETAREA HOTĂRÂRII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCUREȘTI NR.149/2016  PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CGMB

3. HOTARARE nr. 323 din 2019-05-30 PENTRU COMPLETARE HOTARARII C.G.M.B. NR. 149/2016 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

4. HOTARARE nr. 14 din 2017-01-30 PENTRU MODIFICAREA HOTARARII C.G.M.B. NR. 149/2016 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

5. HOTARARE nr. 168 din 2016-08-01 PENTRU MODIFICAREA SI COMPLETAREA HOTARARII C.G.M.B. NR. 149/2016 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

6. HOTARARE nr. 149 din 2016-07-07 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

7. HOTARARE nr. 384 din 2020-12-02 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

8. HOTARARE nr. 402 din 2020-12-21 PENTRU COMPLETAREA ANEXEI NR. 2 A HOTARARII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI NR. 384/02.12.2020

9. HOTARARE nr. 50 din 2021-01-29 PENTRU MODIFICAREA ANEXEI NR. 2 A HOTARARII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI NR. 384/02.12.2020 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

10. HOTARARE nr. 177 din 2021-06-02 PENTRU MODIFICAREA ANEXEI NR. 2 A HOTARARII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI NR. 384/02.12.2020 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

 Comisia juridică și de disciplină:
  1. RIGU ANDREI-DANIEL (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. BADIU ANDREI (PNL) SECRETAR
  3. BUJDUVEANU STELIAN (PNL)
  4. GRAM ANAMARIA ALINA (USR PLUS)
  5. PETRE ȘTEFANIA (USR PLUS)
  6. BĂDULESCU AURELIAN (PSD)
  7. CIRCA HONORIUS-EDWARD-ADRIAN (PSD)
  8. FLORESCU ADRIAN CONSTANTIN (PMP)
  9. CALENȚARU NASI (PSD)
Comisia economică, buget, finanțe și credite externe:
  1. PURCĂREA SORIN (PNL) PREȘEDINTE
  2. ȘERBAN LUMINIȚA-GABRIELA (USR PLUS) SECRETAR
  3. MARDAROVICI DIANA (PNL)
  4. PUȘCAȘ IONEL (PNL)
  5. CICEALĂ ANA-MARIA (USR PLUS)
  6. HRISTUDOR SANDA (USR PLUS)
  7. RAICIU ANCA-DANIELA (PSD)
  8. RĂDULESCU GABRIEL (PMP)
  9. HOPINCĂ RAREȘ (PSD)
  10. DOICIN CRISTIAN – VASILE (PSD)
  11. LIXANDRU IONEL – FLORIAN (PSD)
  12. GHERGHICEANU FLORENTINA (PSD)
  13. STOFOR STEFAN RADU (USR PLUS)
Comisia pentru mediul de afaceri, comerț, turism și protecția consumatorilor:
  1. MITU RĂZVAN AUREL (PNL) PREȘEDINTE 
  2. NICORESCU NICOREL (USR PLUS) SECRETAR
  3. SOCOLOVICI RĂZVAN MIHAI (PNL)
  4. BADIU ANDREI (PNL)
  5. COVACI FLORIN (USR PLUS)
  6. ȘERBAN LUMINIȚA-GABRIELA (USR PLUS)
  7. PODAR MARIAN - VASILE (PMP)
  8. IORDĂNESCU ANGHEL (PSD)
  9. RAICIU ANCA - DANIELA (PSD)
  10. HOPINCĂ RAREȘ (PSD)
  11. MAXIM MARIUS - CĂTĂLIN (PSD)
  12. ENCIU MIHAELA (PSD)
  13. ARUXANDEI IONUT (USER-PLUS)
Comisia de patrimoniu:
  1. COVACI FLORIN (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. MARDAROVICI DIANA (PNL) SECRETAR
  3. BUJDUVEANU STELIAN (PNL)
  4. CANTEA IULIANA-ROXANA (USR PLUS)
  5. SMIGHELSCHI COSMIN VICTOR (USR PLUS)
  6. NEACȘU LAZĂR (PSD)
  7. MILITARU MARIAN - CĂTĂLIN (PMP)
  8. VIGHECIU ADRIAN – NICOLAE (PSD)
  9. OLTEANU CRISTIAN - MARIAN (PSD)
Comisia de transport şi mobilitate urbană:
  1. MELCIU FLORIN (PNL) PREȘEDINTE
  2. RĂU GABRIEL (USR PLUS) SECRETAR
  3. HAZARIAN CONSTANTIN (PNL)
  4. NICOLAIE GEORGE (PNL)
  5. CICEALĂ ANA-MARIA (USR PLUS)
  6. COVACI FLORIN (USR PLUS)
  7. MILEA DAN (USR PLUS)
  8. PETRARIU VASILE-LULIU (PSD)
  9. MILITARU MARIAN - CĂTĂLIN (PMP)
  10. ŞUHAN VALERIU - NICOLAE (PSD)
  11. STOICA IOANA (PSD)
  12. CALENŢARU NASI (PSD)
  13. PAVEL MARIUS - ADRIAN (PSD)
Comisia de urbanism şi amenajarea teritoriului:
  1. HAZARIAN CONSTANTIN (PNL) PREȘEDINTE
  2. MILEA DAN (USR PLUS) SECRETAR
  3. MORARU ADRIAN FLAVIUS (PNL)
  4. NICORESCU NICOREL (USR PLUS)
  5. RIGU ANDREI-DANIEL (USR PLUS)
  6. SMIGHELSCHI COSMIN VICTOR (USR PLUS)
  7. PAVEL MARIUS-ADRIAN (PSD)
  8. ȘUHAN VALERIU-NICOLAE (PSD)
  9. IONESCU ANDREI-GEORGE (PMP)
  10. VIGHECIU ADRIAN NICOLAE (PSD)
  11. CALENȚARU NASI (PSD)
  12. GHERGHICEANU FLORENTINA (PSD)
  13. MITU RĂZVAN AUREL (PNL)
Comisia pentru utilități publice și salubritate:
  1. NICORESCU NICOREL (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. MELCIU FLORIN (PNL) SECRETAR
  3. DEACONESCU CĂTĂLIN-IONUȚ (PNL)
  4. TOMESCU HORIA (USR PLUS)
  5. BĂDULESCU AURELIAN (PSD)
  6. MAXIM MARIUS-CĂTĂLIN (PSD)
  7. STOICA IOANA (PSD)
  8. MILITARU MARIAN – CĂTĂLIN (PMP)
  9. STOFOR STEFAN RADU (USR PLUS)
Comisia de cultură, culte și educație civică, relații internaționale și relația cu societatea civilă:
  1. MUREȘAN MANUELA (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. PUȘCAȘ IONEL (PNL) SECRETAR
  3. HAZARIAN CONSTANTIN (PNL)
  4. HRISTUDOR SANDA (USR PLUS)
  5. PETRE ȘTEFANIA (USR PLUS)
  6. DAVIDESCU MARIANA-MONICA (PSD)
  7. OLTEANU CRISTIAN-MARIAN (PSD)
  8. FLORESCU ADRIAN - CONSTANTIN (PMP)
  9. NEACŞU LAZĂR (PSD)
Comisia de sănătate, sport și protecție socială:
  1. TOMESCU HORIA (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. MORARU ADRIAN FLAVIUS (PNL) SECRETAR
  3. DEACONESCU CĂTĂLIN-IONUȚ (PNL)
  4. SOCOLOVICI RĂZVAN-MIHAI (PNL)
  5. CANTEA IULIANA-ROXANA (USR PLUS)
  6. NECULA VALENTIN (USR PLUS)
  7. COMĂNICI ANCUȚA-SORINA (PSD)
  8. ENCIU MIHAELA (PSD)
  9. ANGHEL IORDĂNESCU (PSD)
  10. LIPĂ ELISABETA (PSD)
  11. RAICIU ANCA-DANIELA (PSD)
  12. IONESCU ANDREI-GEORGE (PMP)
  13. ARUXANDEI IONUT (USER-PLUS)
Comisia de învățământ și tineret:
  1. PUȘCAȘ IONEL (PNL) PREȘEDINTE
  2. NECULA VALENTIN (USR PLUS) SECRETAR
  3. MELCIU FLORIN (PNL)
  4. NICOLAIE GEORGE (PNL)
  5. CANTEA IULIANA-ROXANA (USR PLUS)
  6. RĂU GABRIEL (USR PLUS)
  7. RIGU ANDREI-DANIEL (USR PLUS)
  8. PODAR MARIAN - VASILE (PMP)
  9. LIXANDRU IONEL – FLORIAN (PSD)
  10. DOICIN CRISTIAN – VASILE (PSD)
  11. GHERGHICEANU FLORENTINA (PSD)
  12. DAVIDESCU MARIANA - MONICA (PSD)
  13. LIPĂ ELISABETA (PSD)

 

Prelucrarea datelor cu caracter personal  |   Politica de utilizare cookie-uri
Primaria municipiului Bucuresti © 1996 - 2020