Cauta pe site:  
     Prima pagină » Instituţii » Consiliul General al Mun. Bucureşti » Componenţa » Comisii de specialitate Micşorează fontul Măreşte Fontul  
  Directia Generala Administratie si Relatia cu CGMB - Comisii de specialitate




 

COMISIILE DE SPECIALITATE ale Consiliului General al Municipiului Bucureşti

1. HOTĂRÂREA NR. 667/14.11.2019 PRIVIND  MODIFICAREA HOTĂRÂRII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCUREȘTI NR.149/2016  PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CGMB

2. HOTARARE nr. 604 din 2019-10-24 PRIVIND  MODIFICAREA ȘI COMPLETAREA HOTĂRÂRII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCUREȘTI NR.149/2016  PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CGMB

3. HOTARARE nr. 323 din 2019-05-30 PENTRU COMPLETARE HOTARARII C.G.M.B. NR. 149/2016 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

4. HOTARARE nr. 14 din 2017-01-30 PENTRU MODIFICAREA HOTARARII C.G.M.B. NR. 149/2016 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

5. HOTARARE nr. 168 din 2016-08-01 PENTRU MODIFICAREA SI COMPLETAREA HOTARARII C.G.M.B. NR. 149/2016 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

6. HOTARARE nr. 149 din 2016-07-07 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

7. HOTARARE nr. 384 din 2020-12-02 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

8. HOTARARE nr. 402 din 2020-12-21 PENTRU COMPLETAREA ANEXEI NR. 2 A HOTARARII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI NR. 384/02.12.2020

9. HOTARARE nr. 50 din 2021-01-29 PENTRU MODIFICAREA ANEXEI NR. 2 A HOTARARII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI NR. 384/02.12.2020 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

10. HOTARARE nr. 177 din 2021-06-02 PENTRU MODIFICAREA ANEXEI NR. 2 A HOTARARII CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI NR. 384/02.12.2020 PRIVIND CONSTITUIREA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI GENERAL AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

Comisia economică, buget, finanțe și credite externe:
  1. PURCĂREA SORIN (PNL) PREȘEDINTE
  2. ȘERBAN LUMINIȚA-GABRIELA (USR PLUS) SECRETAR
  3. MARDAROVICI DIANA (PNL)
  4. PUȘCAȘ IONEL (PNL)
  5. CICEALĂ ANA-MARIA (USR PLUS)
  6. HRISTUDOR SANDA (USR PLUS)
  7. RAICIU ANCA-DANIELA (PSD)
  8. RĂDULESCU GABRIEL (PMP)
  9. HOPINCĂ RAREȘ (PSD)
  10. DOICIN CRISTIAN – VASILE (PSD)
  11. LIXANDRU IONEL – FLORIAN (PSD)
  12. GHERGHICEANU FLORENTINA (PSD)
  13. STOFOR STEFAN RADU (USR PLUS)
Comisia pentru mediul de afaceri, comerț, turism și protecția consumatorilor:
  1. MITU RĂZVAN AUREL (PNL) PREȘEDINTE 
  2. NICORESCU NICOREL (USR PLUS) SECRETAR
  3. SOCOLOVICI RĂZVAN MIHAI (PNL)
  4. BADIU ANDREI (PNL)
  5. COVACI FLORIN (USR PLUS)
  6. ȘERBAN LUMINIȚA-GABRIELA (USR PLUS)
  7. PODAR MARIAN - VASILE (PMP)
  8. IORDĂNESCU ANGHEL (PSD)
  9. RAICIU ANCA - DANIELA (PSD)
  10. HOPINCĂ RAREȘ (PSD)
  11. MAXIM MARIUS - CĂTĂLIN (PSD)
  12. ENCIU MIHAELA (PSD)
  13. ARUXANDEI IONUT (USER-PLUS)
Comisia de patrimoniu:
  1. COVACI FLORIN (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. MARDAROVICI DIANA (PNL) SECRETAR
  3. BUJDUVEANU STELIAN (PNL)
  4. CANTEA IULIANA-ROXANA (USR PLUS)
  5. SMIGHELSCHI COSMIN VICTOR (USR PLUS)
  6. NEACȘU LAZĂR (PSD)
  7. MILITARU MARIAN - CĂTĂLIN (PMP)
  8. VIGHECIU ADRIAN – NICOLAE (PSD)
  9. OLTEANU CRISTIAN - MARIAN (PSD)
Comisia de transport şi mobilitate urbană:
  1. MELCIU FLORIN (PNL) PREȘEDINTE
  2. RĂU GABRIEL (USR PLUS) SECRETAR
  3. HAZARIAN CONSTANTIN (PNL)
  4. NICOLAIE GEORGE (PNL)
  5. CICEALĂ ANA-MARIA (USR PLUS)
  6. COVACI FLORIN (USR PLUS)
  7. MILEA DAN (USR PLUS)
  8. PETRARIU VASILE-LULIU (PSD)
  9. MILITARU MARIAN - CĂTĂLIN (PMP)
  10. ŞUHAN VALERIU - NICOLAE (PSD)
  11. STOICA IOANA (PSD)
  12. CALENŢARU NASI (PSD)
  13. PAVEL MARIUS - ADRIAN (PSD)
Comisia de urbanism şi amenajarea teritoriului:
  1. HAZARIAN CONSTANTIN (PNL) PREȘEDINTE
  2. MILEA DAN (USR PLUS) SECRETAR
  3. MORARU ADRIAN FLAVIUS (PNL)
  4. NICORESCU NICOREL (USR PLUS)
  5. RIGU ANDREI-DANIEL (USR PLUS)
  6. SMIGHELSCHI COSMIN VICTOR (USR PLUS)
  7. PAVEL MARIUS-ADRIAN (PSD)
  8. ȘUHAN VALERIU-NICOLAE (PSD)
  9. IONESCU ANDREI-GEORGE (PMP)
  10. VIGHECIU ADRIAN NICOLAE (PSD)
  11. CALENȚARU NASI (PSD)
  12. GHERGHICEANU FLORENTINA (PSD)
  13. MITU RĂZVAN AUREL (PNL)
Comisia pentru utilități publice și salubritate:
  1. NICORESCU NICOREL (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. MELCIU FLORIN (PNL) SECRETAR
  3. DEACONESCU CĂTĂLIN-IONUȚ (PNL)
  4. TOMESCU HORIA (USR PLUS)
  5. BĂDULESCU AURELIAN (PSD)
  6. MAXIM MARIUS-CĂTĂLIN (PSD)
  7. STOICA IOANA (PSD)
  8. MILITARU MARIAN – CĂTĂLIN (PMP)
  9. STOFOR STEFAN RADU (USR PLUS)
Comisia de cultură, culte și educație civică, relații internaționale și relația cu societatea civilă:
  1. MUREȘAN MANUELA (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. PUȘCAȘ IONEL (PNL) SECRETAR
  3. HAZARIAN CONSTANTIN (PNL)
  4. HRISTUDOR SANDA (USR PLUS)
  5. PETRE ȘTEFANIA (USR PLUS)
  6. DAVIDESCU MARIANA-MONICA (PSD)
  7. OLTEANU CRISTIAN-MARIAN (PSD)
  8. FLORESCU ADRIAN - CONSTANTIN (PMP)
  9. NEACŞU LAZĂR (PSD)
Comisia de sănătate, sport și protecție socială:
  1. TOMESCU HORIA (USR PLUS) PREȘEDINTE
  2. MORARU ADRIAN FLAVIUS (PNL) SECRETAR
  3. DEACONESCU CĂTĂLIN-IONUȚ (PNL)
  4. SOCOLOVICI RĂZVAN-MIHAI (PNL)
  5. CANTEA IULIANA-ROXANA (USR PLUS)
  6. NECULA VALENTIN (USR PLUS)
  7. COMĂNICI ANCUȚA-SORINA (PSD)
  8. ENCIU MIHAELA (PSD)
  9. ANGHEL IORDĂNESCU (PSD)
  10. LIPĂ ELISABETA (PSD)
  11. RAICIU ANCA-DANIELA (PSD)
  12. IONESCU ANDREI-GEORGE (PMP)
  13. ARUXANDEI IONUT (USER-PLUS)
Comisia de învățământ și tineret:
  1. PUȘCAȘ IONEL (PNL) PREȘEDINTE
  2. NECULA VALENTIN (USR PLUS) SECRETAR
  3. MELCIU FLORIN (PNL)
  4. NICOLAIE GEORGE (PNL)
  5. CANTEA IULIANA-ROXANA (USR PLUS)
  6. RĂU GABRIEL (USR PLUS)
  7. RIGU ANDREI-DANIEL (USR PLUS)
  8. PODAR MARIAN - VASILE (PMP)
  9. LIXANDRU IONEL – FLORIAN (PSD)
  10. DOICIN CRISTIAN – VASILE (PSD)
  11. GHERGHICEANU FLORENTINA (PSD)
  12. DAVIDESCU MARIANA - MONICA (PSD)
  13. LIPĂ ELISABETA (PSD)

 

Prelucrarea datelor cu caracter personal  |   Politica de utilizare cookie-uri
Primaria municipiului Bucuresti © 1996 - 2020